26-та изложба за заварување и сечење Пекинг-Есен

Изложбата за заварување и сечење во Пекинг Есен ќе се одржи во Шенжен на 27 јуни следниот месец, нашата компанија ќе учествува на изложбата, потоа добредојде на пријателите од оваа област и посетете го нашиот штанд за длабок разговор и дознајте повеќе за нашите производи, со нетрпение очекуваме да твоето присуство!
Како еден од водечките изложби во светот фокусирани на производи и услуги за заварување и сечење, Саемот за заварување и сечење во Пекинг Essen нуди најидеална платформа за размена на информации, воспоставување контакти и развој на пазарот.Од неговата премиера во 1987 година, Саемот веќе беше успешно претставен 25 пати.
Изложбата за заварување и сечење во Пекинг Есен (BEW) е ко-спонзорирана од Кинеското машинско инженерско друштво, филијалата за заварување на Кинеското машинско инженерско друштво, кинеската асоцијација за заварување и други единици;таа е една од водечките светски изложби за заварување, привлекувајќи стотици домашни и странски професионални списанија, поврзани изложби и веб-страници.Истакнати купувачи, инженери и врвен менаџмент на компании од сите краишта на светот доаѓаат на саемот секоја година за познавање на најзначајните производи, како и демонстрации во живо на најновата опрема за спојување и сечење метал во сè пософистицирани апликации.
Број на нашиот штанд: Сала 14, бр. 14176
Опсег на експонати: Опрема за заварување и резервни делови како што се машините за заварување.
Адреса: Меѓународен конгресен и изложбен центар Шенжен (Нова сала) бр. 1, патот Жанченг, улица Фухаи, округ Баоан, Шенжен
Датум: 27-ми јуни ~ 30-ти јуни 2023 година

 

 

微信图片_20230527165607

Време на објавување: мај-27-2023 година