NINGBO DABU ЕЛЕКТРИЧНИ АПАРАТИ CO.,LTD

Ningbo Dabu Electric Appliance Co., Ltd

Ningbo Dabu Welding Technology Co., Ltd

NINGBO DABU ЕЛЕКТРИЧНИ АПАРАТИ CO.,LTDе основана во 2000 година, окупираше 10000 квадратни метри, има 10 комплети производствени линии со напредна опрема и машини за тестирање, Годишниот производствен капацитет е повеќе од 5 милиони километри.
Ние главно произведуваме и извезуваме кабли за напојување, кабли за заварување, контролни кабли, продолжни кабли и оние пониски од 1KV кабли (вклучувајќи кабли изолирани со гума, кабли со ПВЦ изолација, кабли со изолација од XLPE) Нашите производи се добиениISO 9 0 0 1:2 0 0 2 и VDE,CCC,SAA,ETL, GS, TUV ,KEMA PCCC,SGS,BV GB,IEC,BS,ICEA, ASTM, DIN, VED, JIS стандарди до SABS, BS сертификат ,а исто така можеме да дизајнираме и произведуваме според барањата на клиентите.Извезовме жици и кабли во Европа, Азија, Јужна Америка, Северна Америка, Блискиот Исток, Африка, земји итн.
Ние се придржуваме до висок квалитет и најдобра услуга за да го направиме нашиот ДАБУ КАБЕЛ да биде познат низ целиот свет.Ви благодариме за поддршката и довербата!DABU CABLES го поздравува вашето барање и посета.